Okolie

   Zástanci kúpania v termálnej prírodnej vode môžu navštíviť dedinku Kalameny (7 km od Bešeňovej), kde sa v lese nachádza asi 0,8m hlboké prírodné jazierko s teplou termálnou vodou. Nie je to síce žiadny luxusný bazén, ale toto bezplatné kúpanie  uprostred prírody má taktiež svoje čaro! A čo potom v zime, keď je okolo veľa snehu?! Tým čo dávajú prednosť kúpaniu na rôznych miestach, doporučujeme veľkosťou obdobný aquapark ako je u nás v Bešeňovej, aquapark Tatralandia (20 km). Jeho návštevu je možno spojiť s prehliadkou najväčšieho westernového mestečka na Slovensku, ktoré sa nachádza v jeho tesnej blízkosti. Hlavne je to zážitok nie len pre deti, ale i dospelí si tam prídu na svoje. Počas letnej sezóny je tam každodenný program, mimo sezónu funguje väčšinou len cez víkend, preto je lepšie si návštevu, poprípade večerný program overiť na tel. čísle +421 918 649 822, alebo na www.western.sk (Bohužial vo februári 2010 tu vznikol požiar, ktorý túto pripomienku zlatej horúčky dosť zničil. Takže sa momentálne čaká na jeho obnovu!) Podľa najnovších informácií, by toto westernové mestečko malo  byť už v lete spojazdnené!

     Ďalšie, ale menšie termálne kúpaliská sú v Lúčkach (10 km) a v Oraviciach (35 km). Návštevu Oravíc, doporučujeme spojiť s návštevou Múzea Oravskej dediny kúsok od Zuberca, samotného Zuberca a tiež s návštevou Západných Tatier - Roháče, kde sa dá prejsť od nenáročného asi 5km výstupu po asfaltovej ceste z chaty Zverovka, (je tu možnosť nechať auto na parkovisku), na Tatliakovu chatu (vhodné aj pre deti, celá trasa sa dá absolvovať aj s kočíkom), cez náročnejší výstup na hraničnú horu s Poľskom Volovec (2061m.n.m), až po vysokohorskú turistiku pre zdatných, výstup na Ostrý Roháč (2084m.n.m) alebo Baníkov (2187m.n.m). Poprípade z druhej strany týchto hor je možné uskutočniť prechádzku Žiarskou dolinou, kde je možno vidieť jedinečný prírodný jav - najväčšie lavinište na Slovensku (v roku 2009 tu spadla veľká ničivá lavína). Máte tu možnosť spojiť príjemné s užitočným a dozvedieť sa viac o ničivých lavínach z odborných výkladov v podaní pracovníkov Horskej Záchrannej Služby a zároveň možnosť vidieť na vlastné oči tento prírodný živel. Toto všetko sa nachádza v Západných Tatrách - Roháče. Pre milovníkov hôr tu máme možnosť výstupu na horu Veľký Choč (1611m.n.m), najväčšia hora Chočských vrchov, ktorá sa nachádza neďaleko od nás. Môžete ju spojiť s návštevou zrúcaniny hradu Likava. Na Slovensku by sme len ťažko hľadali druhý taký vrchol ako je Veľký Choč. Takmer osamote sa týči k nebu obklopený mnohými menšími vrchmi sotva presahujúcimi tisíc metrov. Vďaka tomu Veľký Choč poskytuje fantastické rozhľady, ktoré sú z jedných najlepších a najkrajších na celom Slovensku. Ďalej si môžete v Chočských vrchoch prejsť asi 6-hodinovým náučným chodníkom známej doliny, Kvačianskou a Prosieckou. Nájdete tu romantický, asi 20 m vysoký vodopád, zažijete dobrodružstvo na rebríkoch v skalných tiesňavách a skončíte na zelených lúkach Svorad, medzi spokojne pasúcimi sa kravami. Budete sa tu po celú dobu nachádzať uprostred nedotknutej prírody s pestrými skalnými útvarmi!

   Do doby dávnych časov z počiatku minulého storočia sa vrátime pri návšteve malebnej horskej dedinky Vlkolínec (20km smer Banská Bystrica, www.vlkolinec.sk), ktorá je ako celok zapísaná do zoznamu chránených pamiatok UNESCO a taktiež dedina Pribylina, kde sa nachádza Múzeum Liptovskej dediny (smer Liptovský Mikuláš asi 35km). Pre našich návštevníkov, ktorých by viac zaujímala história nielen Liptova, je veľa informácií a tipov na na stránke www.liptovskemuzeum.sk. Pre milovníkov plavby na lodiach je tu priehrada Liptovská Mara, raj pre rybárov, na ktorej funguje z Liptovského Trnovca do Vlašiek lodná doprava (www.jamajka.sk). Lodná doprava funguje i na ďalšiej veľkej priehrade Oravská priehrada (60km). Pre tých, ktorí sa chcú nechať dopraviť po vode menším dopravným prostriedkom doporučujeme splavovanie rieky Oravy na vorech (asi 5km) z Hornej Lehoty do Oravského Podzámku (www.pltie-orava.sk, tel. číslo +421 905 358 182, +421 911 358 182) spojené s návštevou krásneho stredovekého hradu Oravský Podzámok (určite doporučujeme, je to najnavštevovanejší hrad na Slovensku). No a pre tých, čo radi veslujú sami, tu máme priamo v Bešeňovej možnosť zapožičania kánoí, kajakov a raftov a splavovanie rieky Váh na trase Bešeňová - Lisková (9km - 2 hod.) alebo až do Kralovian (30 km - 6 hod). Samozrejmosťou je doprava aj naspäť. Poprípade splavovanie rieky Oravy na kánoí. Tu priamo v Bešeňovej je možnosť dojednať i iné adrenalínové športy, ako napríklad hydrospeed, paragliding, štvorkolky, lukostreľba, cykloturistika a veľa ďalších.

    Nesmieme zabudnúť na návštevu Demänovskej doliny, ktorá sa zakrojuje hlboko do srdca Nízkych Tatier s dvoma veľmi známymi jaskyňami, vápencová jaskyňa, jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa (i v horúcom lete je tam teplota maximálne 6°C), ďalej s možnosťou návštevy adrenalínovej jednokoľajnicovej bobovej dráhy (dĺžka 1000m, prevýšenie 120m) v areály Žiarce (www.ziarce.sk) - vhodné hlavne pre deti. Výlet je možné zakončiť sedačkovou lanovkou výjazdom na Chopok (2024m.n.m), druhá najvyššia hora Nízkych Tatier.

 

    Pre milovníkov zimnej dovolenky tu máme okrem kúpania za mrazivého počasia s kopou snehu okolo bazénov v miestnych i okolitých termáloch pod šírim nebom, veľa lyžiarskeho využitia v okolí. Jedno z najmodernejších zimných lyžiarskych stredísk na Slovensku je skipark Malino Brdo kúsok za Ružomberkom, Kubínska hoľa (30km), Jasná v Nízkych Tatrách, stredisko Donovaly (30km), Vrátna dolina (50km), zjazdovky v Zuberci a známa zjazdovka na Spálenej v Roháčoch.

   Máte tu možnosť zažiť v jeden deň kúpanie pod šírim nebom a za chvíľu sa pod tým samým nebom preháňať po zasnežených zjazdovkách na lyžiach!

   Pre naších hostí ponúkame nie len zľavy na vstupnom do aquaparku v Bešeňovej, ale i do Tatralandie. Ďalej hosťom, ktorí by nás prišli navštíviť vlakom ponúkame bezplatnú dopravu z vlakovej i autobusovej stanice (Ružomberok, poprípade Liptovská Teplá) - Bešeňová a naspäť.

 

   Ako sami vidíte, je u nás veľa možností všestranného využitia voľných chvíľ po celý rok, ponuka je veľmi pestrá, teraz už len stačí navštíviť nás, vybrať si a vyraziť tým správnym smerom.